Inwestujemy w lepszą przyszłość Państwa Dzieci.

Wiemy, że to czego nauczą się teraz zaprocentuje w przyszłości.

Dzieci od 3 roku życia spędzają na przełomie tygodnia ok. 70% swojego czasu w przedszkolu, dlatego Drodzy Rodzice wybór odpowiedniej placówki jest jednym z najważniejszych wyborów w Ich dotychczasowym życiu.

Przedszkole Małego Kopernika  stawia przede wszystkim na:

1. Język – jedyne Przedszkole w Ząbkach z Angielskim metodą Helen Doron (metoda z Wielkiej Brytanii opracowana specjalnie dla Dzieci ponad 25 lat temu) kontakt z językiem angielskim 2 razy dziennie;

Drugim  językiem, z którym Dzieci mają kontakt w naszym przedszkolu jest język chiński, wyczula on słuch, rozwija umuzykalnienie, zdolności pamięciowe oraz manualne.

2. Kreatywność i wyobraźnię różnego rodzaju warsztaty, które pomagają w rozwijaniu indywidualnych zdolności i wydobyciu twórczego potencjału (Warsztaty Mali Einsteini, Warsztaty Podróże Małego Kopernika, Warsztaty Kuchcikowo, Warsztaty Małego Plastyka).

3. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzięki bajko i muzykoterapii.

4. Budowanie poczucia własnej wartości i umacnianie pewności siebie poprzez zajęcia taneczne i muzyczne (rytmika 1 x  w tygodniu, gimnastyka korekcyjna 1 x w tygodniu, taniec nowoczesny 2 x w miesiącu).

5. Podejście do Dziecka według autorskiej Filozofii 8P (filozofia została opracowana specjalnie dla naszego Przedszkola).

6. Poczucie bezpieczeństwa i swobody nasza kadra przywiązuje ogromną wagę do tworzenia ciepłej i przyjaznej atmosfery, dzięki czemu Przedszkolaki kształtują swoją samodzielność i odpowiedzialność.

7. Indywidualizm indywidualne traktowanie każdego Dziecka, patrzenie na Nie w perspektywie Jego własnej drogi życiowej (karta talentów, którą posiada u nas każde Dziecko).

8. ECO szerzymy świadomość, że można zjeść smacznie, a przede wszystkim zdrowo; rozbudzamy w Dzieciach potrzebę dbałości o własne zdrowie i ciało – „wiem co jem”.

9. Pobudzanie inicjatywy i inwencji twórczej warsztaty plastyczne uczą Dzieci wyrażać swoje emocje za pomocą sztuki.

Dlaczego akurat chiński ??? – używanie chińskiego pisma angażuje obie półkule mózgowe, w przeciwieństwie do pisma alfabetycznego. Dzięki temu Twoje Dziecko będzie rozwijało swój mózg i kreatywność, a także uczyło się lepiej – przyczynia się to do wzrostu inteligencji i lepszych wyników w testach IQ. (Chińczycy osiągają lepsze wyniki w testach IQ niż Europejczycy).

Zatem warto uczyć się języka chińskiego i pracować nad rozwojem swojego mózgu – zalecenia dla dzieci i dorosłych.